Deprecated: Required parameter $proxy follows optional parameter $paymentType in /home/anmud/domains/kingadumna.pl/public_html/wp-content/plugins/woocommerce-transferujpl-payment-gateway/includes/lib/src/_class_tpay/PaymentBasic.php on line 132

Deprecated: Required parameter $title follows optional parameter $code in /home/anmud/domains/kingadumna.pl/public_html/wp-content/plugins/woocommerce-transferujpl-payment-gateway/includes/lib/src/_class_tpay/TransactionApi.php on line 257
Stare Mierzwice wakacyjne atrakcje - Kinga Dumna Studio
5 stycznia 2022 r.
Stare Mierzwice wakacyjne atrakcje
Stare Mierzwice wakacyjne atrakcje

Stare Mierzwice nadbużańska wieś położona w bardzo ciekawej i zróżnicowanej rzeźbie terenu. Mamy tu urwiska, wzgórki i pagórki, w dolinie meandrami leniwie przepływający Bóg. Już w 1545 roku są o niej pierwsze wzmianki w Regestrze zamku Mielnickiego. – Patrz: Wikipedia – Stare Mierzwice

Stare Mierzwice co tu robić

Jesteś na drugim odcinku przewodnika po okolicy Domu Wakacyjnego Bocian nad Bugiem, którego jestem właścicielką. Opisuję na Blogu Pasjobiznes+50 w tej serii „manual” dla moich gości, którzy wynajmują przez Booking.com obiekt, dlatego taka, inna forma tej wypowiedzi.

Drugi dzień w Mierzwicach nad Bugiem.

Po wczorajszej wycieczce do Mielnika, Grabarki i Sarnak czas na najbliższą okolicę. Mam nadzieję, że zamówiłeś na śniadanie sery u Pauliny M. (patrz – kontakt na lodówce pod magnesem). Dziś po śniadaniu zachęcam do wycieczki pod dąb i do powrotu doliną Buga, oczywiście pieszo. Obejrzyj sobie poniższe video-clipy i postaraj się rozpoznać okolicę. Porównaj z filmem co widzisz, a co jest teraz.

Filmy poczyniłam osobiście, więc to moja własność intelektualna. Wszystko w napisach filmowych. W 2017 roku powróciłam do mojego rodowego nazwiska Dumna, nazwisko na W. już nie jest moje.

Przedstawiam Państwu Muzykę Sakralną w Krajobrazie Podlasia, którą wykonuje zespół zaprzyjaźnionych muzyków. Profesor Tadeusz Pszonka śpiewa utwory:

 • Pieta Signore – A. Stradella
 • Preghiera – Francesco Durante

Otwórz sobie furtkę od strony Buga. Weź psa na smycz i wyjdź główną bramą od strony wsi. W lewo do lustra, które już widzisz i prosto drogą przed siebie do lasu. Dojdziesz do dębu, który widzisz na klipie w „Preghierze”. To nie koniec spaceru wycofaj się i skręć w lewo na skraju lasu i idź na północny zachód polną drogą. Po prawej stronie dostrzeżesz gruszkę na polu tą z „Pieta Signore”. Idź polami do asfaltowej drogi, a dojdziesz do Baru. Tu możesz się posilić lub skręcić w prawo i odnaleźć za figurką Matki Boskiej – baner naprowadzający cię do „Stodoły” – przy Schedzie Podlaskiej. Stodoła to bardzo piękna restauracja wkomponowana w klimat urokliwych Starych Mierzwic.

Kiedy się posilisz w „Barze” lub w „Stodole” przejdź do kapliczki, którą już dzisiaj mijałeś i kieruj się w prawo na bocianie gniazdo. W górę na lewo popatrz. Piaszczystą drogą do Buga, a kiedy tak będziesz szedł zieloną doliną na południowy wschód, gwarantuję, nie zabłądzisz. Będziesz słyszał wiatr i bicie własnego serca w ciszy, zobaczysz kilka znajomych kadrów z filmu i odnajdziesz ścieżkę na skarpę, gdzie jest Twój dom Bocian nad Bugiem.

Ciekawa zabawa w plenerze

Jeśli nie tylko zabrałeś psa na spacer, ale także dzieci to możesz im zaproponować konkurs spostrzegawczości. Zapoznaj je z materiałem klipów lub innych fotek z bloga i uczyń z tego zabawę. Kto pierwszy wypatrzy znajomy szczegół. Może to być zabawa w dostrzeganiu różnic np. las był mały, a teraz to wysoki zagajnik. Proponuję, byś zaangażował swoje pociechy w nalewanie wody do poidełek dla ptaków i dzikich zwierzaków. Pokaż dzieciom budki lęgowe, a także karmniki. Na dole w sypialni stoi kosz pełen ziarna do dokarmiania.

Wyjaśnij dlaczego nie trzeba na terenie obiektu zbierać psich kup do foliowych torebek. Naucz dzieci do czego służy saperka, ta co stoi w spichlerzu. Poranne podlewanie kwiatów doniczkowych lub roślin w ogródku niech stanie się rytuałem w upalne dni wieczoram bądź rano. Nie rób z tego obowiązku, pokaż jak miło jest obcować z naturą, a co za tym idzie daj własny przykład.

Zapytaj dziecko dlaczego roślin nie podlewa się, gdy świeci ostre słońce.

Zabaw się w podglądacza życia przyrody na szafce z szufladami w dolnym salonie zostawiłam dla Ciebie lornetkę.

W Starych Mierzwicach mieszczucha zaskakuje:

 • Brak wody,
 • Brak prądu,
 • Przepełnione szambo,
 • Komary i muchy,
 • Deszcz.

Jedyne wyjście z sytuacji, skupiasz się na tym co masz, a nie czego nie masz w danej chwili.

Masz świece, a także lampy naftowe.

Wodę sobie zgromadź za wczasu w dzbanku lub kubełku byś mógł umyć ręce, gdy w publicznym wodociągu wody okresowo brak (czas podlewania ogródków). Zużytą wodę wylej na trawę, nie do toalety, tutaj każda kropla jest darem życia. Resztki kawy, herbaty do ziemi lub w krzaki rozlewaj. Zupę i jedzenie szczególnie to płynne wynieś na kompostową górę, nie jak to robisz w domu, wylewasz do ścieków (do kibelka) i spłukujesz czterema płukaniami, tym samym ze spłuczki zużywasz 40 litrów wody. W dzbanku jaki zostawiłam Ci na blacie kuchennym mieści się litr wody, pokaż dzieciom na czym polega racjonalne wykorzystywanie naturalnych zasobów wody.

Komary i muchy rozgniecione w akcie ich anihilacji na suficie i ścianach powitają następnych najemców, chyba, że ktoś umyje ściany i pomaluje, albo ty okażesz im miłość. Zapoznaj podczas pobytu swoich bliskich z tabelą świadomości Davida Hawkinsa, a także nauczcie się badania poziomu wibracji waszych emocji w rodzinie. To może być przełomowe doświadczenie w procesie waszego poznawania się w chwilach wolnych od obowiązków.

Przestanie lać z nieba, to szambo przestanie wylewać, wsiąknie w teren. Mam nadzieję, że nie czujesz zapachu tylko widzisz strużkę wody… oczywiście, gdy „lało” lub „leje”.

To wieś, tu bardziej „ekologicznie” trzeba postępować niż „miejskiej ekologii”

To jak? Wkurzyłeś się, gdyż zmęczony całym dniem jesteś i świeżym powietrzem, a także mną i tym tekstem? Klapnij sobie na fotelu na dolnym balkonie i poczekaj na nietoperza – ok. 19.00 lata. Przyjdzie do ciebie jeż i zając, może i jelenia zobaczysz za płotem. Nie będzie to przejaw nadwyżki procentów, bądź dwubiegunówki, tu możesz doznać kontaktu nawet z własną duszą, która wreszcie przemówi do ciebie.

Weź dziewczynę lub żonę za rękę i dajcie sobie buzi z miłością. Przeżyliście kolejny dzień w Starych Mierzwicach w Bocianie nad Bugiem. Wczorajsze wino od Korola bardzo się przyda… Czasami zapomnieć można o myciu, po takich atrakcjach, więc i złość na podlewających ogródki długo nie trwa. Wiedza o poziomach świadomości Davida Hawkinsa z tabeli będzie bardzo przydatna w ciągu następnych dni, a także kolejnych lat życia.

Dziękuję Mateuszowi za poczucie humoru i zmianę świadomości ludzkości, a także za współtworzenie mojego biznesu, mimo, że nie znamy się nawet z widzenia. Hahaha!!!

Mierzwice Stare 18 a, 08-220 Sarnaki, Dom Letniskowy Bocian nad Bugiem, zaprasza.

Atrakcje nad Bugiem dnia dzisiejszego:

 • Dąb – zabytek przyrody
 • Bar przy drodze
 • Scheda Podlaska – Wypożyczalnia rowerów
 • Stodoła – Restauracja

Inne artykuły powiązane z tematem Stare Mierzwice – Bocian nad Bugiem

Przewodnik po okolicy Starych Mierzwic

Domek letniskowy nad Bugiem do wynajęcia – Obejrzyj

 1. Dzień pierwszy pobytu. – Atrakcje nad Bugiem w okolicach Mierzwic 
 2. Dzień trzeci pobytu – Serpelice – malownicze okolice Starych Mierzwic
Kinga Dumna Studio

Coś więcej niż przewodnik – sercem malowane

 1. Gdy człowiek przebywa z naturą uczy się wdzięczności – Dziękuję Wszechświatu

Od sezonu 2022 jest dostęp do internetu światłowodowego.

blog pasjobiznes bluzy z konopii bocian nad bugiem Bodyych Bodyych oprawki bursztyn domek letniskowy do wynajęcia dzianiny z konopii Fartuch Pani Domu galeria sztuki gryczane hemoroidy hemoroidy wstydliwy problem hemp Kinga Dumna Studio kojący pocałunek ludowe sposoby na ból marka własna motywacja naturalna poduszka naturalne poduszki objęcie morfeusza obraz olejny do salonu obrazy olejne oprawki okularowe pasjobiznes pasjobiznes+50 poduszka do spania poduszka z gryki poduszki gryczane poduszki naturalne poduszki z gryki podświadomość powitanie rozkoszy profilaktyka zdrowotna radykalne wybaczanie refreny życia rozwój i świadomość Stare Mierzwice styl życia trener radykalnego wybaczania wakacje nad bugiem zafu do medytacji zdrowy sen świadomość serca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *