19 stycznia 2022 r.
Serpelice – malownicze okolice Starych Mierzwic
Serpelice – malownicze okolice Starych Mierzwic

Serpelice rozciągają się w Dolinie Buga

Serpelice i Bociana nad Bugiem łączy asfaltowa droga przez las. Bocian nad Bugiem jest od 2018 roku domem wakacyjnym, w którym gościło już wielu letników. Tak w tych okolicach nazywamy wczasowiczów. Witam w 3 odcinku informatora o atrakcjach nad Bugiem i w okolicach Mierzwic. Cykl tych artykułów powstał dla letników, którzy rezydują w Bocianie nad Bugiem. Na końcu artykułu są linki do innych części, których docelowo będzie 14. To najdłuższy jak dotąd okres pobytu w moim domu letniskowym, więc dlatego postanowiłam wskazać moim gościom atrakcje w okolicy.

Dziś wypad do Serpelic trzecia doba pobytu

Serpelice oddalone są 11 km od Bociana nad Bugiem w Starych Mierzwicach. W sezonie letnim mogę Państwa z zaprosić na trzy imprezy plenerowe w tej urokliwej wiosce.

 • Festyn rodzinny – koniec maja początek czerwca
 • Festyn Nadbużański – w połowie lipca
 • Dni Serpelic – połowa września
 • Spływy Kajakowe – początek sierpnia

Dokładne terminy imprez najlepiej sprawdzić w Urzędzie Gminy Sarnaki by uczestniczyć, aktywnie w plenerowych atrakcjach. Imprezy nasycone są regionalnym folklorem.

Relaks – Perła Sertpelic to ośrodek rekreacyjny z Parkiem linowym, wypożyczalnią rowerów. W Perle Serpelic organizowane są Spływy Kajakowe po rzece Bug, wycieczki parostatkiem i Paintball i warsztaty rozwojowe dla dzieci.

Kliknij w link – Atrakcje, relaks – Perła Serpelic – zobaczysz cenniki oraz dokładny spis okolicznych atrakcji.

Godnym polecenia miejscem, gdzie można umówić się na jazdę konną, są dwa gospodarstwa agroturystyczne w Klepaczewie.

Atrakcje nad Bugiem – nauka jazdy konnej w Klepaczewie

Gospodarstwo Agroturystyczne w Klepaczewie u Czeżyków, a także Słodki Zakątek.

W Gospodarstwie Słodki Zakątek:

 • wypożyczycie kajaki,
 • zorganizujecie rejsy po rzece Bug
 • weźmiecie udział w zajęciach ze strzelania z łuku

Pomogą Państwu :

 • wypożyczyć rowery
 • zorganizować przejażdżkę bryczką
 • zorganizować przejażdżkę konną
 • znaleźć ciekawe miejsca do odwiedzenia
 • ciekawie, aktywnie spędzić czas.

Kochani Letnicy z tymi wiadomościami, jest możliwość nie tylko organizacji jednej doby atrakcji nad Bugiem, ale kilku dni.

Perłę Serpelic polecam szczególnie ze względu na wspaniałe zupy grzybowe i dania z Nadbużańskich ryb.

Opisałam tylko kilka miejsc, jakie oferują atrakcje w Serpelicach. Osobiście korzystam z gościnności właścicieli wymienionych ośrodków rekreacji. Moi goście, także byli zadowoleni z ich usług.

Po drodze do Serpelic jest pasieka, zachęcam do zaopatrzenia się w naturalny miód, który wzmocni organizm.

Polecam też „delikatesy przy drodze” – a właściwie stragan warzywny w okolicach Hołowczyc. Tu możemy dojechać od Sarnak drogą na Białą Podlaskę lub jadąc do Serpelic w Zabużu zamiast na prom w lewo, skręcamy w prawo na Hołowczyce. Wszystkie owoce i warzywa są z naturalnej regionalnej uprawy. Przetwory takie jak: kiszone ogórki, kiszona kapusta, marynowana papryka, dżemy, powidła są robione w domu. Takich pyszności nie dostaniecie w miejskiej dżungli.

Dziękuję wam za kolejny dzień pobytu w Bocianie nad Bugiem.

Napiszcie komentarze, czy taka forma informatora regionalnego wam się podoba, a także zamieście własne opinie na temat tych miejsc w komentarzu. Poniżej linki do artykułów powiązanych z atrakcjami okolic Starych Mierzwic.

Przewodnik po okolicy atrakcje regionu

 1. Dzień pierwszy pobytu. – Atrakcje nad Bugiem w okolicach Mierzwic 
 2. Dzień drugi pobytu – Stare Mierzwice wakacyjne atrakcje
Kinga Dumna Studio

Coś więcej niż przewodnik – sercem malowane

 1. Gdy człowiek przebywa z naturą uczy się wdzięczności – Dziękuję Wszechświatu
 2. Domek letniskowy nad Bugiem do wynajęcia – Obejrzyj

blog pasjobiznes bluzy z konopii bocian nad bugiem Bodyych Bodyych oprawki bursztyn domek letniskowy do wynajęcia dzianiny z konopii Fartuch Pani Domu galeria sztuki gryczane hemoroidy hemoroidy wstydliwy problem hemp Kinga Dumna Studio kojący pocałunek ludowe sposoby na ból marka własna motywacja naturalna poduszka naturalne poduszki objęcie morfeusza obraz olejny do salonu obrazy olejne oprawki okularowe pasjobiznes pasjobiznes+50 poduszka do spania poduszka z gryki poduszki gryczane poduszki naturalne poduszki z gryki podświadomość powitanie rozkoszy profilaktyka zdrowotna radykalne wybaczanie refreny życia rozwój i świadomość Stare Mierzwice styl życia trener radykalnego wybaczania wakacje nad bugiem zafu do medytacji zdrowy sen świadomość serca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *