20 lipca 2017 r.
Róże w ogródku czy chwasty? Cykl: Opisuję obserwuję cz. 04
Róże w ogródku czy chwasty? Cykl: Opisuję obserwuję cz. 04

Róże w ogródku czy chwasty?
– Do toksycznych pozostałości po toksycznych środkach chwastobójczych.

Ci co mnie znają od roku z Facebooka’a  pamiętają moje przypowieści o ogródku, złotej dłoni, kradzionej i nie oddanej złodziejowi drabinie i inne. W tym roku róże są tematem. Ogródek teraz przekształcił się w „Motylkowo”.

W tym roku róże są bardziej krwiste. Jest ich więcej i nawet zawiązały się mieszki nasienne, czyli doczekamy się czerwonych owoców.
Mimo mrozów, mimo utrudnień, krzak rozrósł się i wzmocnił od minionego roku.

Te róże zakwitły rok temu po wielu latach nie kwitnienia, bo przez poprzedniego „ogrodnika” były nieumiejętnie prowadzone. Dawały jeden dwa kwiaty. Tak było przez dwadzieścia lat conajmniej.
Od trzech lat o ten krzaczek róży dbam ja, a wy widzicie na zdjęciach kwiaty, choć nie czujecie ich zapachu. ( Szkoda. )

Te róże i ich byt w tym ogrodzie mogą stanowić doskonale alegorię mojej realnej sytuacji.
Mrożą mnie krytykanci od roku kiedy zaczęłam wzrastać. Baaa… nawet są sugestie, że nie jest moją zasługą wygląd otoczenia w jakim żyję, czy prowadzonej pracy nad firmą, ponieważ lobbuję się na ludziach o wysokiej pozycji społecznej i facebookowej.

Tylko zapytajcie, tych na których plecach się niby lobbuję (w waszym mniemaniu drodzy krzewiciele porządku), czy tym „ludziom” to przeszkadza.
Czy kiedy zadali sobie trud poznania mechanizmów mojego działania i myślenia czują się przegrani? Czy może jesteśmy w równowadze „win – win” (wygrany-wygrany) i żyjemy w symbiozie obok siebie?

Rozumiem, ci ludzie nawet by nie wpuścili was do swoich ogródków, a to boli i jest przykre. Tylko przemyślcie kochani krzewiciele porządku, czy taki wykształcony człowiek, z pozycją medialną, czy społeczną wpuści chwast do swojego ogródka lub szkodnika.

róże 2016

Zastanówcie się ilu z was uznało mnie za chwast lub szkodnika i teraz ja nie chcę być w waszych ogródkach. A… może bym się przydała „teraz”?

Takie jest życie: kwestia wyborów, podejmowanych decyzji, a przede wszystkim pracy nad sobą, umiejętności zdobywania wiedzy, wyciągania wniosków z doświadczeń, dzielenia się sobą ze światem, nie poddawania, ponoszenia konsekwencji  za wszystkie te działania.
Bywa czasami, że oplącze nas powój, dzikie wino lub bluszcz. Szczególnie dwa ostatnie pnącza są niebezpieczne mogą doprowadzić do obalenia nawet silnego drzewa, dlatego trzeba je przycinać – prowadzić.

róże 2017 w deszczu

O tym wie każdy doświadczony ogrodnik, a szczególnie wszyscy ci, na których plecach podobno się lobbuję, drogie toksyczne pozostałości po środkach chwastobójczych stosowanych w PRL-u. Ulećcie z wiatrem z biosfery w stratosferę, a szczególnie z mojej strony na FB. Ja was nie widzę, bo czasu nie mam, ale wy obserwujecie mnie bacznie.

Jest XXI sposoby sprzedaży, komunikacji międzyludzkiej zmieniły się, one oparte są na egzystencji w symbiozie. Dobór następuje naturalnie, wzmacniasz mnie, wzrastam przy tobie, dlatego jestem z tobą bo wnosisz wartość do mojego życia, wartość twórczą, potrzebuję ciebie, dbam o dobro, które dostaję. Nie wnosisz do mojego życia wartości, niszczysz mnie – więc nie będę z tobą.

Proste i jasne zasady ko-egzystencji.

Przykra wiadomość dla toksyn – nie zatrujecie życia w moim ogródku.

Dlaczego? To moja tajemnica.

Cykl: „Opisuję obserwuję” odcinek 04 → przejdź do odcinka 05

Autor: Kinga Dumna

blog pasjobiznes bluzy z konopii bocian nad bugiem Bodyych Bodyych oprawki bursztyn domek letniskowy do wynajęcia dzianiny z konopii Fartuch Pani Domu galeria sztuki gryczane hemoroidy hemoroidy wstydliwy problem hemp Kinga Dumna Studio kojący pocałunek ludowe sposoby na ból marka własna motywacja naturalna poduszka naturalne poduszki objęcie morfeusza obraz olejny do salonu obrazy olejne oprawki okularowe pasjobiznes pasjobiznes+50 poduszka do spania poduszka z gryki poduszki gryczane poduszki naturalne poduszki z gryki podświadomość powitanie rozkoszy profilaktyka zdrowotna radykalne wybaczanie refreny życia rozwój i świadomość Stare Mierzwice styl życia trener radykalnego wybaczania wakacje nad bugiem zafu do medytacji zdrowy sen świadomość serca

2 odpowiedzi na “Róże w ogródku czy chwasty? Cykl: Opisuję obserwuję cz. 04”

  1. Ewelina pisze:

    Ale pięknie, alegorycznie przedstawiony temat 🙂

  2. Kinga Dumna pisze:

    Dziękuję serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *