26 lutego 2019 r.
Oświecenie, rozwój i świadomość
Oświecenie, rozwój i świadomość

Oświecenie… od dziś nie mam pytań… w stylu:

– Dlaczego mnie to spotkało? 

– Czy dobrze zrobiłam, że tak postąpiłam?

– Czy to sprawiedliwe, że…? 

Słuchałam nie tylko mistrzów duchowych przez ostatnie lata. Uczestniczyłam też w coachngach, a także czytałam i wreszcie zrozumiałam:

OŚWIECENIE –  to co mamy (osoby, rzeczy, sytuacje) jest wynikiem stanu naszego umysłu. 

Jest to najlepsza wersja rzeczywistości, jaka w danym momencie mogła nam się przytrafić. 

Poznałam poprzez social media:

  • Gregga Bardena i jedną z jego książek „Człowiek jako projekt”
  • Bruce Lipton’a, 
  • Rupert’a Sheldrake, 
  • Nassim’a Haramein’a,

W tym procesie poznawczym przypomniałam sobie współautorów fizyki Newtonowskiej takich jak Max Planck, Albert Einstein i innych. W szkole średniej nigdy nie byłam wstanie się nauczyć się TEJ fizyki, gdyż wmówiono mi, że matematyka i fizyka jest domeną mężczyzn. Mam głębokie przekonanie, że świat na tym nie wiele stracił bo teraz kiedy mam czas wreszcie dla siebie, wolę przyswajać wizję świata kreowaną przez twórców fizyki kwantowej, czy epigenetyki.  

Dzięki książce „W co grają ludzie” – Erica Berne otworzyłam umysł na jeszcze inne aspekty błędnej komunikacji, jaką fundują sobie ludzie. 

Na przestrzeni ostatnich trzech lat (06.2016 do 02.2019) przeczytałam wiele książek, z zakresu rozwoju osobistego i rozwoju świadomości. Do tej pory nie miałam na to ochoty i ciągle brakowało mi czasu.

To jest świat mojej świadomości i mój punkt widzenia przez filtr jaki stosuję w danym momencie.

Wychodząc z mylnych przekonań, jaka jest rola kobiety i mężczyzny w materialnym świecie i duchowym, zrozumiałam zakryte dla mnie prawdy. Zweryfikowałam dotychczasowe poglądy na otaczającą mnie rzeczywistość. Może się tak zdarzyć, że to o czym tu piszę, czy mówię w filmikach jest bliskie także tobie. Powoli następuje także moje oświecenie.

Jestem przekonana, że jeśli czujemy brak integracji postrzegania naszej rzeczywistości na poziomach ducha, ciała i umysłu, czy też sposobu jej pojmowania przez filtry: Rodzic, Dziecko, Dorosły, dopiero wtedy podejmujemy działanie zmiany naszego sposobu filtrowania bodźców z otoczenia.

Tak po prostu, kiedy czujemy się rozczarowani naszym życiem. Kiedy jakieś okoliczności postawią nas pod murem, wtedy dopiero decydujemy się na zmianę naszych filtrów. Wówczas decydujemy się na rozszerzanie naszej strefy komfortu, a także zaczynamy dostrzegać inne filtry po rozpoznaniu tych, których używaliśmy dotychczas. 

Po wielu doświadczeniach, także własnych, jeśli zaakceptujemy, że to co mamy jest najlepsze dla nas w danym momencie, nasz rozwój powierzamy już tylko sile wyższej. ?

Każdy dysonans, jaki zachodzi pomiędzy wcześniej wymienionymi podstawowymi elementami składającymi się na poza materialną część naszej osoby , pcha nas ku zmianie (pozytywnej lub negatywnej zależy jaki punkt widzenia przyjmiemy). Zaczynamy uczyć się żyć w dualizmie wyborów, bez krzyków i wrzasków:

– Dlaczego mnie to spotkało? 

– Czy dobrze zrobiłam, że tak postąpiłam?

– Czy to sprawiedliwe, że…? 

Wszystkie te zmiany w polu wibracji naszych pól biologicznych kształtują doświadczenia w polu morficznym danej jednostki czy grupy. 

Żeby zaoszczędzić czas, a przede wszystkim nie burzyć ustalonego porządku, bardzo często korzystamy z utrwalonych tam schematów działania. 

Gdy w procesie poszukiwania nabędziemy świadomość i umiejętność panowania nad tymi składowymi  elementami osobowości możemy odcinać się od pola grup etnicznych, czy pokoleniowych. Możemy wydostać się z kokonu i tworzyć indywidualne wzorce, wolne od chaosu doświadczeń innych istot, które weszły w bańkę naszego pola, a jednak nie rezonują z nim.  

—-  Do momentu oświecenia nie mamy pojęcia o takim układzie i jego algorytmach. Odczuwamy tylko skutki takiego działania jakie jak lęk, frustrację, gniew, radość, smutek czy bezsilność. Buntujemy się przeciw zewnętrznym czynnikom, a klucz mamy w sobie. 

Ćwiczenia z zakresu umiejętności koherencji serca są bardzo pomocne by cały ten proces przyswajania wiedzy i konkretnych doświadczeń stał się naszym stylem życia. 

Na blogu+50 opisuję mój sposób kształtowania świadomości i moje oświecenie.

Proszę zwrócić uwagę, że nie jestem osobą u progu życia, a także nie posiadam wykształcenia akademickiego. Przemiany własnej świadomości, na przestrzeni ostatnich lat opisuję z pozycji osoby pozornie ukształtowanej przez środowiskowo. Prawdopodobnie emocjonalnie też jestem dojrzała, bo zadałam sobie trud wyjścia z niekomfortowej sytuacji wiecznych konfliktów z otoczeniem.

Zrozumiałam, że moja perspektywa patrzenia na otoczenie zmienia się tylko dzięki neuro-plastyczności kory mózgowej. Przy zdrowym stylu życia mam szansę zawsze modyfikować ją przez pracę ze sobą. Moje oświecenie przynieść mi może już tylko to co najlepsze, bo gorzej być nie może.

Moim celem jest zachęcenie do postrzegania możliwości dokonywania cudów przemiany życiu. Chcę podzielić się doświadczeniem, jak u mnie przebiegał ten proces, gdy zmieniając własne wnętrze, zmieniłam świat wokół siebie. 

Świat wydawał mi się obcy, a nawet wrogi jeszcze kilka lat temu. Czułam się wręcz wyalienowana, bez przyszłości, pogrążona w codziennej nudnej egzystencji prowadzącej do końca smutną, mroczną koleiną. Dziś umiem zmieniać ścieżki dojścia do celu. Mam cele, marzenia, mam radość, mam optymizm i coraz więcej podobnie myślących ludzi spotykam na mojej drodze życia. Zdecydowanie nie czuję poczucia osamotnienia, braku sensu istnienia, co u moich rówieśników jest główną przyczyną depresji.

Zapraszam, możecie uczestniczyć w mojej przygodzie.

Artykuły na blogu o tym, jak ja zmieniam moje filtry postrzegania rzeczywistości będą zaopatrzone w hasztag

#rozwoj_i_swiadomosc

Wiecie jak szukać. Komentujcie i udostępniajcie. To wielki zaszczyt dzielić się z Wami moim doświadczeniem.

Autorka: Kinga Dumna


blog pasjobiznes bluzy z konopii bocian nad bugiem Bodyych Bodyych oprawki bursztyn domek letniskowy do wynajęcia dzianiny z konopii Fartuch Pani Domu galeria sztuki gryczane hemoroidy hemoroidy wstydliwy problem hemp Kinga Dumna Studio kojący pocałunek ludowe sposoby na ból marka własna motywacja naturalna poduszka naturalne poduszki objęcie morfeusza obraz olejny do salonu obrazy olejne oprawki okularowe pasjobiznes pasjobiznes+50 poduszka do spania poduszka z gryki poduszki gryczane poduszki naturalne poduszki z gryki podświadomość powitanie rozkoszy profilaktyka zdrowotna radykalne wybaczanie refreny życia rozwój i świadomość Stare Mierzwice styl życia trener radykalnego wybaczania wakacje nad bugiem zafu do medytacji zdrowy sen świadomość serca

3 odpowiedzi na “Oświecenie, rozwój i świadomość”

  1. Arkadiusz Boczek pisze:

    Kinga super! Czuję w tobie bratnia duszę!

  2. Kinga Dumna pisze:

    Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *